En Kuralları Of Diş eti kanamasına ne iyi gelir

Mütehassıs doktor Kanal tedavisi ile kurtarılması mümkünse önce kurtarılma için gidilmesi gerekiyor. En son çare olarak diş çekmi mimarilmalıdır.

kemal merhaba hekim satma. dişimde apse oluşmuştu hastaneye gittiğimde iç semtı deldiler iltihabı tıntınalttılar. ameliyattan sonra iltihap geçmedi çürük dişimin nezdinde anlayış bir şişçiliklik oluştu iltihap geliyor oradan.

ilknur 3-4 sıra önce hat tedavisi gestaltldı disime suanlik disimde eğreti dolgu var. Ama tedaviden sonra bogazimda iltihapli yarık kadar birnesne oluştu. Etrafı kırmızı ve yutkunurken ateşyor. Neyden kaynaklaniyo olur ?

Melike Merhaba hekim mir. 20 yaşındayım ve doktoruma muayneye gittim yeni degil bu dedi daha onceden vardır dedi 6 ay üzere surecte oldu doktor mir haklı henüz öncesi şiş değildi ve dişimi fircaladigimda kaniyordu beni arastirmaya gonderdi elan gitmedim ama ust sag disimde kızarıklık ve sisme var ve oteki bölgelere bakılırsa yoğun rengi ve dokunduğumda sanki disim icten kirik kadar bosluk var bu sismeler niçin ve doktorum 6 aydir vardır dedi yeni bileğil dedi sizin benim ki şikayeti olan hastalarıniz varmi ve neden boyle olmuştur acaba ?

ivedi lutfen Iltihap olmasina ragmen dis rontgenide cekildim doktorum ihtimal dolguyla kurtarabiliriz dedi.

benim dişime ortalama 52 tarih önce kanal tedavisi olması gerektiğini söylemiş oldu ancak farklı sebeplerden ötürü bir türlü diş doktoruna gene gidemedim.

değirmi beyaz zehir bir iltihaplı mıntıka var bu apse oradaki dişlerimi bile kanatiıyor ne yapmalıyım çok da agriyor

çağatay Merhaba.Ben hat tedavisi görmekteydim ve bir aydır bitmedi kök ölmedi sebebi öne sürülerek. en sonunda o dişim apse oldu ve çok kötü vecayor.

Yildirim Selam hocam.Yaklasik 3 yıl önce disim cürüdü doktora gittim hat tedavisi yapti ve dolgu kabil bisey doldurdu fakat giderek o dolgu dfevkü ve disimin uzerine bastiramiyordum sonrasında disim kirildo ve kökü kaldi 2-3 aydir bastirabiliyordum bi sorun yoktu fakat simdi dis etim ve yanagim sisti bi agrim yasak amma bastiramiyorum gine güya bisey batiyormus kadar oluyor right here doktora basvursam ne gibi otama uygulanir bana?

Mahir hekim Diğer dişinizin durumundan doktorunuzun haberi var mı ? Vesair dişlerize de baktımı ?

Minanur Meraba hocam ben 16 evetşındayım dişimin kökünde kırmızı diş etimdemden bir şaksiyonkinlik var ben bunu ilk çıktığında çok asitli bir şey kucaktim diyerek çıktı zannetmiştim sonta orayı kopartım koparttıktan sonrasında yeniden büyümeye kelleladı ne yapmalıyım dişçiye gitmem gereklimidir

Hacer Mrb. Benim dişime takribî 1 ay önce dolgu mimarildı. Hekim dolgu bünyelırken çürüğün çok büyükmüş dedi. Dolgu yapılmış olduktan sonra da bi 10 15 tarih soğuk sıcak uyanıklık ten dedi. O read this article denli dikkat ettiğim halde dişim 1 hafta öncesine derece itici sineeceklere hassasiyet göstermeye çıbanladı ağrı oluştu.

Kompetan doktor Göremeden bu iş karşı tefsir icra etmek dosdoğru bileğildir. Röntgen filmine gereksinim mümkün..

Diş eti ve diş arasında oluşan apselerde otama ise öncelikle kesim temizlenir ve iltihabın bâtıni boşaltılır. Henüz sonrasında apse yine nüksetmeyecek şekilde diş etleri ve dişin kök yüzeyleri arındırılarak temizlenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *